Porcelánhéjba zárt elegancia: bemutatta új terveit az este’r partners

Elegáns, egyedi építészeti és belsőépítészeti koncepciót állított össze megrendelőjének a Radnóczy Eszter vezető tervező és az este’r partners csapata: milánói partnerükkel, az elismert olasz építész Stefano Napolitani vezette Waves Project Ltd.-vel közösen tervezett három épületrészből álló, kőporcelán burkolatú épületet és ehhez illő, visszafogott, de különleges tereket a stúdió.

„Megrendelőnknek olyan tervet nyújtottunk át, melyben nagyvonalú terekkel dolgoztunk, ahol az egyedi építészeti és térélmény egyaránt nagyon fontos. A szinteltolással, rejtett kerttel, belső terekkel titokzatossá váló épület egyszerre letisztult, kortárs hangulatú, de teljes mértékben személyre szabott – mondja Radnóczy Eszter.

A ház karakteres eleme a tető- és homlokzatburkolatként egyaránt használt, egységes palástot képező szellőztetett kőporcelán, amely osztás és törés nélkül öleli egybe az épületet. A tetősíkban elhelyezett nyílászárók továbbhaladnak lefelé, a három épületrészt üveglépcsőház köti össze. A nagyvonalú kőporcelán héj magas minőségű, egyedi műszaki megoldásokat is rejt, hiszen az esővízelvezetés vagy az árnyékolás megoldása is komoly kihívást jelentett.

A ház a zárt és nyitott terek harmonikus váltakozására épít és ez folytatódik a szabadban is: míg a felső kertben a vendégek fogadására alkalmas közösségi tér, amely nyitott szemléletet sugall, a mélykert belső, misztikus, intim tér. A ház különleges eleme a látványos, de bensőséges hangulatú overflow-medence: ez és a térhez kapcsolódó dolgozószoba a relaxáció, elmélyülés, koncentrált munka és a csend tere.

A ház a kőporcelán, a természetes kő és a fa hármasára épít, a berendezéskor a tone-in-tone elvet követték a tervezők. Az egész ház stílusa egységes, színvilága lágy és kifinomult. A faburkolat mindenhol megjelenik, de inverz megoldásként. A süllyesztett kerti szint és a földszint például hideg padlóburkolatot kapott, ugyanazt, mint a kültéri homlokzat, azzal a céllal, hogy a kint és a bent együtt éljen.

KONYHA ÉS NAPPALI

Tudatos osztás, ahogyan a ház külső burkolata befut és folytatódik a hosszanti tengely mentén: a tervezők döntése alapján csak a merőleges válaszfalak kaptak domináns, a ház külső héjától merőben eltérő burkolatot.

Faburkolat mögé rejtett a high tech konyha: az infraérzékelős, üvegfrontos Valcucine konyha legyintésre falként felnyílik és egy ipari technológiával készült, de otthonos és felszereltségben gazdag, ergonómiailag fejlesztett funkciókat rejt magában. A konyha és környezete a domináns mennyezeti és fali faburkolattal optikailag leválik a nappalitól. A nappali térben áll az egyedi szerkesztésű könyvespolc, amely a hátfalán további kiegészítő, előkészítő konyhatechnológiai eszközöket rejt magában. A bútorok, lámpák ikonikus designdarabok, melyek a kényelmi funkciók mellett egyesével megragadják a tekintetet formavilágukkal és kifinomult részleteikkel.

HÁLÓSZOBA

A hálószoba óriási fapanel-borítása szemben áll az üvegfallal. Az ágy központi szerepet kap a térben, itt szintén a térélmény biztosítása volt cél. A tervezők ezzel a megoldással egyfajta lebegő érzést biztosítsanak: a térben szinte úszik a Poliform ágy, a pihenő kanapé, az Occhio lámpák, csakúgy, mint a függesztett pontszerű világítás. Az ágynak háttal elhelyezkedő óriási üvegfal a fürdőszoba előterét választja el a hálótól, melyben a látványkád és egy design mosdópult található.

FÜRDŐSZOBA 

Az olasz designer Antonio Lupi Dune elnevezésű kádját a fürdőnek a hálószobával kommunikáló részébe helyezték el a tervezők, ahol lágyan besimul a posztamensbe. Alakja dűnékre emlékeztet, a relaxációhoz tökéletes formavilággal. A szabadon álló, egyedi tervezésű mosdópultnak és tükröknek térelválasztó, térformáló szerepe is van, miközben funkciójában minden szükségeset magában foglalnak. A fürdő zárt részei, a zuhany és a mosdó külön helyiségekbe került – ezeket a funkciókat könnyűszerkezetes üvegfalak választják el egymástól, a fényt beengedve minden térbe. A zöldfallal a kertélmény is visszaköszön a fürdőszobában.

GARDRÓB

A gardróbszoba egyedi tervezéssel készült, ennek megvalósításában közreműködtek az este’r partners olasz kollégái. Az üveggel zárt szekrényrészek reflexiós szürkés üveget kapnak, ezzel szabályozni lehet a belátást, a szekrénybe beengedett fény erősségétől függően. A tükrös gardrób két központi eleme a rendszerezőkkel gazdagon és elegánsan osztott sziget, amelyet a nagy légtérben a Manooi gyártmányú dinamikus, modern kristálycsillárok tovább hangsúlyoznak.

Az este’r partners és a Waves Ltd. tervei alapján megvalósuló ház minden tere és belsőépítészeti részlete alaposan átgondolt, részletgazdag és egységes. A ház egészére jellemző a légiesség: az egyedi térélmény, az érdekes látószögek, nézőpontok és az üvegfrontokon kitáruló kert magában öltözteti a visszafogott eleganciával rajzolt házat.