Október 7-én tartotta éves tervezői rendezvényét a Villeroy & Boch: az eseményen a „Villeroy & Boch márka és a művészet kapcsolata” címmel tartott előadást Nagy Csaba építész (Archikon) és Radnóczy Eszter belsőépítész (este’r partners) az Andrássy út 52. épülő szállodájáról.
Az Andrássy úton álló neoreneszánsz stílusú, úgynevezett Haggenmacher-palota 1884-1886 között épült, tervezője a Párisi Udvart is jegyző Schmahl Henrik volt. Az építtető a svájci származású, de Magyarországon élő sikeres malomtulajdonos és sörgyáros Haggenmacher Henrik volt.
A műemléképületben a jelenleg a befejezéshez közelítő felújítás után egy százhúsz szobás, háromcsillagos szálloda nyit majd meg. Az eredetileg a felső- és középosztály 19. századi lakásigényeire tervezett bérpalotában megújul a széles és reprezentatív kapu mögött húzódó belső udvar, ahova eredetileg lovas kocsikkal hajtottak be, ez egy üvegtetővel fedett átriumos lobby és reggeliztető helyiség lesz. Az épület körgangos megoldása megmarad az eredeti burkolatával.
Az A52 szálloda szobáinak alapvető karakterét a piros-szürke, zöld-szürke, kék-szürke tér adja majd, jellemző a geometrikus formák alkalmazása és a helyoptimalizációra törekvő térszerkesztés. Az épületben megmaradtak olyan eredeti részletek is, mint a korabeli kandallók és tölgyfa falburkolatok, ezek hamarosan a tárgyalók és közösségi terek szépen restaurált, különleges elemei lesznek.
Mivel az építtítő Haggenmacher Henrik lánya Dreher Jenővel kötött házasságot, az akkori hazai két legnagyobb hazai sörgyáros család összeolvadt. Erre reflektál a szálloda több dizájneleme is, a lobbyban egy lezser gipsz lovas szobor várja az érkezőket, ami a Dreher Sörgyár címkéivel lesz bevonva.
A szálloda az Andrássy úton, az Oktogonhoz közel található és többnyire néhány napos budapesti látogatásra érkező turistákat vagy az üzleti élet szereplőit várják majd a magyar vendégek mellett. Az elegáns épületben a korabeli részletek értékmentése és az épület nagyívű örökségének tiszteletben tartása mellett az este’r partners csapata által megalkotott belsőépítészeti koncepció sportos, laza és humoros maradhatott.